26.9.2021 Od Off

Pracuji s plným nasazením (na oko před šéfem)

I v práci si můžeme strávený čas aspoň trochu zpříjemnit a před šéfem vypadat, že jste na roztrhání, přesto že máte hotovo vše a vy nemáte co dělat. Vy si to ale můžete užívat a dokonce se v práci i zabavit, aniž by si toho kdokoliv všiml.
obchodní jednání 
Zavalte se stohy papírů. Pokud je stůl dokonale uklizený, tak to vypadá, že se tam vůbec nepracuje. Takže vytiskněte pár emailů, rozložte je po stole a kolem klávesnice. Pokud šéf náhodou do místnosti vstoupí, začněte se nepořádkem na stole probírat, nebo nějaký papír usilovně čtěte. Nebude přece rušit zaměstnance, který je takto zaneprázdněn svými povinnostmi.
 
Běžte se projít po firmě. S propiskou v ruce a poznámkovým blokem – navíc pokud do něj budete zírat a předstírat soustředěné čtení, tak nikdo nepojme podezření, že se vlastně flákáte.
 
Pokud se potřebujete vzdálit z práce mimo budovu, je třeba vše důkladně zamaskovat. Kabát nechte přehozený přes židli, pokud vás bude někdo hledat, usoudí, že nejspíš běháte někde po firmě. Na počítači vypněte spořič obrazovky a monitor úplně vypněte, aby nebylo jasné, jak dlouho jste pryč.
 
V dnešní době není moc bezpečné brouzdat po internetu v pracovní době. Ale vlastníme smartphony a internet v mobilu, takže pro tyto účely raději použijte svůj telefon. Na ploše počítače mějte připravené nějaké pracovní dokumenty, či rozepsaný text, aby bylo toto počínaní co nejlépe skryto.
 
Obědvejte u pracovního stolu místo vysedávání v kantýně, nebo bistru. Budete vypadat mimořádně zaneprázdněni a nikoho nenapadne, že se vaše pracovní tempo rovná nule. Při jídle klidně telefonujte, tvařte se ustaraně a opakujte, jak toho máte moc a jak nestíháte, ale že vše bude v termínu i když jste opravdu velmi zaměstnán.
 vkládání prospektů
Jsou ale činnosti, které jsou zakázány, protože by bylo hned každému jasné, že se flákáte a nic neděláte. Rozhodně mezi ně patří manikúra a úklid stolu a pracovního místa.

3/5 - (2 votes)