17.9.2020 Od Off

Ženská za volantem

Jsem ženská a jsem tomu ráda. Už mi ale několik mužů, které jsem vezla v autě, řeklo, že řídím jako chlap. A mysleli to jako kompliment. A já nevím, zda to tak mám opravdu brát
palubní deska
 Ženu už dnes nepotkáte jen za volantem osobního vozu. Potkáte je v relativně hojném počtu jako řidičky autobusů, trolejbusů a tramvají a několik amazonek řídí i náklaďáky. Proč ne? Znám pár chlapů, ke kterým bych do auta nevlezla, pokud by seděli za volantem.
Proč by měly být ženy horší řidičky než muži? Ony totiž nejsou. Žádný z dosud prováděných průzkumů neprokázal, že by na tom ženy byly s řízením automobilu hůře. Spíše naopak.
dívka v autě

Proč nechat řídit ženu

1.       Je zodpovědnější  =  nebude před jízdou pít alkohol, nepojede zdrogovaná, bude dodržovat rychlost (tady znám pár velkých výjimek)
2.       Je ohleduplnější  = nebude předjíždět, kde nemá, nebude se tlačit nikomu na zadek, nebude zbytečně troubit a sprostě nadávat
3.       Umí parkovat  = svislé parkování není problém a podélné možná déle trvá, ale nakonec zaparkuje lépe než muž
4.       Hezky se na ni dívá = na ženu za volantem je prostě hezčí pohled než na chlapa za volantem

Proč nenechat řídit muže

1.       Je agresivnější  = nenechává si odstupy, honí se s druhým autem, protože ho štve, že ho předjelo,…
2.       Je nebezpečnější  = předjíždí na plné čáře, jezdí příliš rychle, předvádí se
3.       Parkuje, kde se mu zachce = bez ohledu na zákazy, místa pro invalidy a podobně
4.       Sprostě nadává
Budiž všem za dostiučiněním, že nic z toho nelze zcela obecně říci a najde se více než dost výjimek. Jsou ženy, co jezdí příliš rychle a nebezpečně a pánové, co až zoufale dodržují předepsanou rychlost nebo jedou raději o 10 km míň. A auto je i pro mě jediný prostor, kde nadávám jak dlaždič, pokud jedu sama.
alkohol za volantem
Aut je na silnicích čím dál víc a do práce a na dovolenou se jimi člověk přepravuje hůř a hůř. Věčné kolony kvůli uzavírkám, bouračkám nebo jen tak záhadně vzniklé. Jedeme v tom společně, ať ženské nebo chlapi a na většinu z nás někde někdo čeká. Tak dávejme na sebe i na druhé na silnicích pozor!

5/5 - (1 vote)